
Egy nyak és kar fájdalom elsődleges oka nem a nyakban és karban van?
Ez csak az alapprobléma következménye. Ilyenkor nem is lehet a problémát máshogy, csak a következmények megoldásával megoldani, gyógytornával is csak ideiglenes megoldás érhető el, műtéti beavatkozások pedig hatástalanok.
Az egyik páciensünk két csukló alagút szindróma -, és egy váll műtét után jött hozzánk, hogy a másik vállát már nem szeretné megműtetni, mert nem oldotta a meg a panaszát. 2 éve jár gyógytornára de az is csak kicsit könnyít a nyak fájdalmán, de a kar panaszai nem változnak tőle.
A komplex EnerGentle vizsgálatunk során kiderült hogy, az egész a mellkas bemeneti terület mozgása korlátozott és egy általános szöveti pangást eredményez, ami kihat váll és kar keringésére és a karideg fonatot Plexus brachialist is nyomja. És ezzel a szöveti pangással a 6 évvel azelőtti kismedencében elvégzett két műtét utáni heg is összefüggésbe hozható.
Ezért a kezelést a heg felszabadításával kezdtük, a páciens legnagyobb meglepetésére a váll mozgása látványosan jobb lett. Miután a mellkasi bemenetet és karokat általánosan mobilizálva javítottuk a keringést, a karban és kézben lévő feszülések is enyhültek.
A páciens legnagyobb meglepetésére, úgyhogy nem a kezével és vállával foglalkoztunk többet javult egy kezelés alatt a mozgása mint két évi gyógytorna és 3 műtét után.
Gerincsérved van, de a panaszaidat nem a gerincsérv okozza?
14 év után mit okozhat egy császáros heg? Miért most hiszen az már mennyi ideje ott van?
A test sokáig kompenzálja és védi a feszüléseket a szövetekben és a heg is egy ilyen feszülés. Addig nincs gond, amíg egyensúlyban van. De, ha történik pl.: egy esés amiben megütöd a térded és az esésből adódóan hirtelen reagál erre a csípő és medence izomzata és fasciája erre, akkor az elég ahhoz hogy az egyensúly felboruljon, és hogy erős fájdalmaid legyenek, akár olyan mint ha a gerincsérv okozná.
Rendszeres gyógytornával sem változik. Csak akkor tud változni ha segítünk az egyensúly
visszaállításában.
Hogyan?
Viscerális terápiával a heg és a belső szervek kapcsolatain oldjuk az összetapadásokat. A belső
szervek és a csipő, és a belső szervek és a keresztcsont kapcsolatain dolgozva, felszabadítjuk a
keresztcsontot mobilizációkkal és lazitjuk az izomfascia kapcsolatokat is. A gerinc jó mozgásához
nélkülözhetetlen a keresztcsont szabdsága, a heg pedig ezt nagyon tudja korlátozni. És az ezek után megtapasztalt érzetek és változások után, elhiszed hogy nem a gerincsérved okozza a panaszaidat.
Egy gyerekkori vakbélműtét felnőttkorban váll problémát okozhat?
Pedig előfordulhat! Páciensünk váll fájdalommal és beszűkült mozgással keresett fel minket. Elvégeztük az EnerGentle Módszer szerinti komplex vizsgálatokat, amelyek a hasi műtéti hegig vezettek – amely gyermekkorában történt! Integráltan alkalmaztuk a visceralis terápiát és izomfascia technikákat.
Hogyan történhet ilyen meglepő összefüggés?
Ha egy belső szerv nem tud jól elmozdulni a környezetéhez képest, az a működésére is hatással lesz, diszharmónia alakul ki, fixálódnak a szövetek, feszültségek alakulnak ki a fascia rendszerben. Ha ezek hosszú ideig fennállnak, funkcionális károsodáshoz, mozgásszervi problémákhoz, betegségek kialakulásához vezetnek.
Ezért van az, hogy az EnerGentle Manualtherapy terapeutái olyan területeket kezelnek, amelyeknek a panaszos területhez látszólag közük sincs. Minden mindennel összefügg!